BİZ NASIL ÇALIŞIYORUZ

1 Ön Keşif / Teklif.
2 Onay / Planlama / Operasyon.
3 İş Teslimi / Ödeme & ÜCRETSİZ Servis

OFİS ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi / Cuma 09:00 - 18:00
Cumartesi 09:00 15:00

HİJYENİK TEMİZLİK SAĞLIKLI SU

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ YETKİ, EĞİTİM VE UZMANLIK GEREKİR.

Su Depo Temizliği ve Dezenfektesi kesinlikle sık sık düzenli yaptırılmalıdır. Bulaşıcı hastalıkların yayılmasına sebep olan patojenler temizletilmeyen su depolarında hızla çoğalmaktadır.

01

Önce Güvenlik

Su Deposu Temizlik ve Dezenfekte için gelen ekipler, Kişisel koruyucularını takarak, gerekli güvenlik önlemlerini alacaktır. Su Deposunda kalan kirli dip suyu dalgıç pompalar kullanılarak tahliye edilmektedir. Su deposunu aydınlatmasını gerçekleştirecektir. Sadece sizin deponuzda kullanılan tek giyimlik hijyenik kıyafetler giyilmektedir.

02

Su Deposunun yüksek basınçla yıkama

Hijyenik kıyafetli biyosidal Ürün Uygulayıcı personel ip merdiven yardımıyla depoya iner. Depodaki oksijeni ölçer. Gerekli ise, depoya havalandırma sistemi kurar. Deponun suyla temas eden tüm iç yüzeylerinde 150 bar basınçlı su jetiyle yıkama yapar.

03

Su Deposunun FİZİKİ TEMİZLİĞİ VE BİYOLOJİK DEZENFEKSİYONU

Fiziki temizlik sırasında deponun tabanına inen kum, çamur vs. tortular gerekli aparatlarla depodan dışarı atılır. Deponun duvar ve zemini dezenfekte etkili temizlik için biyosidal ürün kullanılarak demiroksit-thisulfatlardan ve yosun kurumlarından temizlenir. Basınçlı su kompresörüne bağlanan taze su ile depo içi durulaması yapılır. Dünyada en çok tercih edilen en etkili dezenfektan Hidrojen Peroksit kullanılarak depo iç yüzeyleri dezenfekte edilir.

04

Su Deposunun MİKROBİYOLOJİK - KİMYASAL TEST VE BİLİMSEL RAPORLAMA

Depoda yapılan fiziki temizlik ve biyolojik dezenfekte işlemlerinin ardından alınan numuneler mikrobiyolojik ve kimyasal analiz için akredite bir laboratuvara gönderilir. Yapılan tüm işlemler T.C Sağlık Bakanlağı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazetede yayımlanmış olan "İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik" İkinci Kısım, Birinci Bölüm Madde 10 da yer alan "İzleme, Dezenfeksiyon ve Analiz Özellikleri" ne uygun şekilde gerçekleştirilir ve raporlanır.

ETİKETLER

su deposu temİzlİğİ, su deposu dezenfeksİyon

CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

TOP