BİZ NASIL ÇALIŞIYORUZ

1 Ön Keşif / Teklif.
2 Onay / Planlama / Operasyon.
3 İş Teslimi / Ödeme & Ücretsiz Servis

OFİS ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi / Cuma 09:00 - 18:00
Cumartesi 09:00 -17:00

DEPO TÜRLERİ

Betonarme, Metal, PVC, Polietilen, Polipropilen, Polyester.

Beton / Seramik

KULLANIM ALANI EN GENİŞ DEPO TÜRÜDÜR

Beton depolarda izolason ve seramik kaplama oldukça kaliteli malzeme ve iyi işçilik gerektirmektedir. İçme ve Kullanma suyu kriterlerine uygun hijyen raporu olan izolasyon malzemeler kullanılmalıdır. Seramik kaplama yapılmadan önce kesinlikle izolasyon yapılmalıdır. Su deposunda kullanılacak olan ve suyla temas eden her türlü malzeme içme ve kullanma suyuna uygun olmalıdır. Beton seramik depoların fiziki temizlik, biyolojik dezenfekte işlemleri ile periyodik bakımları ihmal edilmemelidir. Su kesintilerinin olduğu dönemlerde temizlik işlemleri daha sık yaptırılmalıdır. Su deposunun temizliği Sağlık Bakanlığından yetkili biyosidal ürün uygulama yetkisine sahip firmalara yaptırılmalıdır.

İzlasyonu yapılmamış betonarme yer altı su depolarında yaşanan en önemli konu içerisinde bulunan suyu dışarı sızdırması veya negatif basınç sonucu yeraltı sularının çatlaklardan içeri sızarak biyolojik olarak suyu kirletme riskidir. Betonarme su depolarında en çok düşülen hata ise izlasyon yapılmadan sadece fayans veya kalebodur gibi seramik kaplamalar ile suyun korunabileceğini, su sızmalarının engellenebileceğini düşünmektir. Kalebodur ve fayans kaplamalar veya derz dolguları izolasyon değildir. Seramik kaplama su kaçağını engellemeye yetmez. Deponun ömrü ve son kat uygulamalar için izolason mutlaka yaptırılmalıdır.

Polyester / Polietilen

BİNALARDA SİTELERDE FABRİKALARDA KULLANILIR.

Polyester su deposları hammadde yapısından kaynaklı olarak dayanıklığı oldukça fazla olan, hava şartlarına karşı yüksek dirençli ekonomik, kurulumu kolay ancak sadece kullanım suyu amaçlıdır. Sulama ve yangın doposu olarak kullanıldığı gibi kimyasal depolama amaçlı da kullanılabilir. Tamir ve bakımı kolaydır.

Polietilen su depolarının en büyük avantajlarından biri hafifdir. Temini ve kurulumu kolaydır. İçme ve kullanma suyuna uygundur. Güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır. Çeşitli ölçülerde ve kapasitelerde Polietilen su deposu mevcuttur. Polietilen su depoları yaygın şekilde ara depo olarak kullanılmaktadır. Temizlik ve dezenfeksiyonu sık sık yaptırılmalıdır.

METAL DEPOLAR

SON YILLARDA ÇOK ÇEŞİTLİ ALANLARDRA KULLANILMAKTADIR

Paslanmaz çelik, krom nikel, galveniz sac, kullanılarak yapılan metal depolar modüler demonte ve sabit kaynaklı olarak imal edilmektedir. Özellikle paslanmaz malzemeden yapılan depolar gıda endüstrisinde ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. İçme kullanma suyuna uygun olduğundan arıtma işlemlerinin devamında depolama amaçlı da kullanılmaktadır. Modüler depolar kurulum kolaylığından ilk tercihlerde yer almaktadır. Kaliteli paslanmazlardan imal edilmiş modüler depolar profesyoneller tarafından monte edilmelidir. Galveniz depolar ise genel olarak kullanma suyu deposu amaçlı kullanılmaktadır. Metal depolarda kesinlikle havalandırma bacası olmalı ve ihtiyaca cevap verecek şekilde ve ölçülerde tasarlanmalıdır.Metal depolar dezenfektan olarak kullanılan klora maruz kaldığında paslanmaktadır. Şebeke suyunda bulunan klorun da etkisiyle, özellikle tavan ve bağlantı bölümleri başta olmak üzere metal depolar şiddetli paslanma ve korozyona uğramaktadır. Paslanma ve korozyon neticesinde depo suyuna karışan demir iyonları insan sağlığı için ciddi tehditler oluşturmaktadır. Metal depolarda kesinlikle içme suyuna uygun klora mukavemeti daha yüksek kalite paslanmaz metal kullanılmalıdır. Tüm depo çeşitleri için geçerli olmak şartıyla en önemli konu, deponun türü yapısı ne olursa olsun, kesinlikle düzenli aralıklarda fiziki temizliği, bakımı yetkili firmalara yaptırılmalı ve mikrobiyolojik dezenfekte işlemlerine tabi tutulmalıdır.

ETİKETLER

Beton / Seramik , Polyester / Polietilen, Çelik / Saç Su Depoları

Bu sadece basit bir uyarı. Her şey düzgün ve bu bir simple link.

SIGN IN YOUR ACCOUNT TO HAVE ACCESS TO DIFFERENT FEATURES

CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

TOP